Często zdarza się, że fundusze zajmujące się windykacją długów (np. EOS 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny) kierują sprawę na drogę sądową w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), w którym uzyskują nakaz zapłaty przeciwko naszemu Klientowi.
Postępowanie takie prowadzone jest wtedy przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie – niezależnie od faktycznego miejsca zamieszkania Klienta.
Podejmujemy się obrony w takich sprawach.
W przypadku wydania nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym możemy się od niego odwołać – w takim wypadku sąd umarza postępowanie, a powód może skierować powództwo ponownie przed sąd właściwy dla miejsca zamieszkania pozwanego.
W opisywanym przypadku sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Iławie, gdzie kontynuowaliśmy obronę procesową na rzecz naszej Klientki.
Udało nam się wywalczyć oddalenie powództwa w całości.
Pamiętaj, jeśli dostaniesz nakaz zapłaty wydany w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU) masz 14 dni na złożenie od niego sprzeciwu. Wniesienie sprzeciwu powoduje, że nakaz zapłaty traci moc i nie grozi Ci komornik działający na podstawie tego nakazu.
Podsumowując: nakazu zapłaty nie chowamy do szuflady tylko wnosimy od niego sprzeciw!
Przeciwnik: EOS1 NSFIZ
Rodzaj sprawy: obrona przed nakazem zapłaty w EPU, następnie obrona procesowa przed sądem właściwości ogólnej pozwanej
Rezultat: oddalenie powództwa funduszu w całości