
Pożyczki pozabankowe dla wielu osób są atrakcyjne – można szybko, bez zbędnych formalności, a nawet zdolności kredytowej uzyskać potrzebne pieniądze. Z tego rodzaju możliwości uzyskania dodatkowych pieniędzy korzystają zarówno osoby młode, jak i starsze. Niestety, w takim wypadku łatwo wpaść w pętlę zadłużenia. Jak wyjść z długów chwilówek? Czy warto skorzystać z pomocy ekspertów?
Jak wyjść z długów chwilówek – samemu czy z pomocą specjalisty?
Wiele osób, gdy zdaje sobie sprawę, że ma problemy z uregulowaniem zadłużenia, postanawia działać samemu. Często niestety jedynym, co przychodzi do głowy, jest wzięcie kolejnej pożyczki – tym razem na spłatę rat. To natomiast w krótkim czasie może doprowadzić do wpadnięcia w pętlę zadłużenia. Z kolei pomoc innych firm kojarzy się nierzadko z możliwością wykorzystania przez kolejną placówkę. Nie zawsze jednak tak jest.
Jeśli trafimy na dobrych specjalistów, można uzyskać skuteczną pomoc w walce z zadłużeniem. Samodzielnie, bez wiedzy i doświadczenia trudno przeprowadzić zakończone sukcesem negocjacje. Z kolei fachowiec zajmujący się oddłużaniem na co dzień spojrzy na Twoje problemy z innej strony i prawdopodobnie znajdzie korzystne rozwiązanie. Ponadto specjaliści wiedzą, jak rozmawiać z przedstawicielami parabanków, co jest istotne podczas negocjowania warunków spłaty zadłużenia.
Warto także zaznaczyć, że w umowach firm udzielających chwilówek często można znaleźć jakieś nieprawidłowości czy klauzule pomagające w rozwiązaniu problemów z długami. Te jednak często również może zauważyć jedynie specjalista, który miał już do czynienia z tego rodzaju dokumentami i wie, w jaki sposób działają firmy pożyczkowe. Jeśli więc chcesz pozbyć się długów chwilówek, wybierz pomoc kancelarii oddłużeniowej.
Jakie są etapy oddłużania?
Po wybraniu specjalistów, którym chcesz zaufać, przychodzi czas na spotkanie i rozmowę o problemach. Niezwykle ważna jest w tym przypadku szczerość. Tylko znając faktyczną sytuację finansową klienta, kancelaria oddłużeniowa może mu pomóc. Trzeba więc przedstawić, ile wynoszą długi, kiedy minął termin spłaty pożyczki oraz jak doszło do zadłużenia. To pozwoli specjaliście na analizę sytuacji, co jest niezbędne do podjęcia kolejnych kroków.
Wiele osób obawia się tej rozmowy, warto jednak pamiętać, że przedstawiciel kancelarii w takiej sytuacji jest po to, aby Ci pomóc. Nierzadko udziela nie tylko wsparcia merytorycznego, lecz także emocjonalnego. Warto również podkreślić, że nierzadko sama rozmowa z doświadczonym specjalistą pozwala inaczej spojrzeć na swoje problemy i zauważyć dostępne rozwiązania, które wcześniej były niedostrzegalne.
Kolejnym punktem w planie naszych działań jest dokładne zapoznanie się ze wszystkimi zalegającymi ratami oraz ustalenie najważniejszych z nich. Dzięki temu wiemy, którymi z nich powinniśmy zająć się najpierw. Pozwala to m.in. na zmniejszenie narastających kosztów pożyczek. Dzięki temu możemy również ustalić kolejne kroki umożliwiające realną pomoc klientom. Warto podkreślić, że trudno przedstawić tutaj jedno rozwiązanie, które się sprawdzi. Zawsze plan powinien być dobierany do konkretnej sytuacji.

Odzyskiwanie pieniędzy na spłatę długów – nienależnie pobrane opłaty
Ważnym elementem działalności kancelarii oddłużeniowych jest odzyskiwanie nienależnie pobranych opłat. Te są ważne szczególnie dla osób, którym zależy na tym, aby możliwe było wygenerowanie dodatkowych środków finansowych na spłatę długów. Często okazuje się, że firmy pożyczkowe wymagają zapłaty za ubezpieczenie czy refinansowanie – nie zawsze będzie to jednak zgodne z tym, czego mogą faktycznie oczekiwać od swoich pożyczkobiorców. Aby jednak to zauważyć, konieczne jest szczegółowe przyjrzenie się konkretnej umowie.
Nierzadko możliwe jest także uzyskanie opłaty za wcześniejszą spłatę zadłużenia, jeśli to Ci się uda. W takim przypadku również ważna jest analiza, wiedza oraz doświadczenie pozwalające na prowadzenie skutecznych negocjacji.
Co zrobić w przypadku egzekucji komorniczej?
Szczególnie trudną sytuacją dla wielu osób jest egzekucja komornicza, która po kilku wcześniejszych upomnieniach ze strony wierzyciela może zostać wszczęta przeciwko dłużnikowi. Korzystając z pomocy kancelarii oddłużeniowej, masz pewność, że specjalista zajmie się kontrolowaniem działań komornika. To pozwoli również na uniknięcie naliczania zbyt dużych opłat. W tak poważnych sprawach pomoc specjalisty może okazać się nieoceniona. Umiejętnie prowadzone rozmowy nawet na etapie sprawy sądowej, nierzadko przynoszą oczekiwane rezultaty i pozwalają na uniknięcie spotkania z komornikiem.
W części przypadków w krótkim czasie można doprowadzić do choćby zawieszenia postępowania komorniczego, a w niektórych po przeprowadzeniu odpowiednich działań – zablokowania go oraz odzyskania utraconych wcześniej środków. Czy w Twojej sytuacji jest to możliwe? To oceni specjalista po poznaniu szczegółów dotyczących danej sytuacji.

Nie wpadnij w spiralę zadłużenia – oddłużanie krok po kroku
Jak wyglądają działania kancelarii oddłużeniowej? Zazwyczaj swoją pracę specjaliści zaczynają od rozmów z wierzycielami. Nierzadko już na etapie negocjacji możliwe jest wypracowanie rozwiązań satysfakcjonujących obie strony, w tym: rozłożenie długu na raty, wydłużenie okresu spłaty, a nawet zmniejszenie należności. Tego rodzaju rozmowy muszą się jednak opierać na konkretach, ponieważ w innym przypadku sytuację można jedynie pogorszyć. Dlatego tak ważne jest powierzenie swoich długów finansowych specjaliście w tej dziedzinie.
Jeżeli klient zgłosi się do kancelarii oddłużeniowej, aby pomóc mu wyjść ze spirali zadłużenia w momencie, gdy sprawa będzie w sądzie, kancelaria zajmie się obroną procesową dłużnika i jego reprezentacją w sądzie. Dzięki niej nierzadko można uniknąć problemów związanych z egzekucją komorniczą. Często jest tak, że to właśnie w sądzie upadają roszczenia firm chwilówkowych w całości albo w części. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy sąd stwierdzi naruszenie przepisów chroniących konsumenta i dojdzie do przekonania, że pożyczkobiorca został obciążony zawyżonymi lub w ogóle nie należnymi kosztami. Warto również wspomnieć o tym, że jeżeli dostaniesz pismo z sądu – trzeba jak najszybciej rozpocząć działanie. Sięgając po pomoc, zyskujesz wsparcie prawne specjalisty, który pomoże w rozmowach z wierzycielami i podpowie, jak stworzyć dobry plan spłaty zobowiązań. Na sprzeciw od nakazu zapłaty masz tylko 14 dni od jego doręczenia przez pocztę. Powierz obronę procesową kancelarii wyspecjalizowanej w oddłużaniu prawnym.
Jeśli sytuacja finansowa klienta okazuje się bardzo trudna, koniecznością może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Warto jednak zaznaczyć, że to rozwiązanie z reguły traktowane jest jako ostateczność. Pomoc kancelarii pozwala na fachową ocenę, czy rzeczywiście w danej sytuacji nie ma innej możliwości niż upadłość konsumencka. Warto bowiem pamiętać, że procedura upadłości konsumenckiej trwa z reguły kilka lat, zatem decyzja o jej uruchomieniu musi być dobrze przemyślana.
Jak wyjść z pętli zadłużenia? Postaw na pomoc fachowców
Chcesz stworzyć realny plan spłaty zadłużenia? Myślisz o wyborze kredytu konsolidacyjnego? Zastanawiasz się, jak wyjść z długów chwilówek? Zamiast samemu analizować dostępne rozwiązania, postaw na pomoc kancelarii oddłużeniowej. Pomoc fachowców może pozwolić na szybszą spłatę zobowiązań oraz wynegocjowanie z wierzycielem lepszych warunków. Wiele osób obawia się, że nie mając pieniędzy na spłatę długu, nie poradzi sobie z opłacaniem pomocy prawnej. Warto jednak podkreślić, że kancelaria oddłużeniowa pobiera wyłącznie opłaty, na które stać ich klientów.
Wybierając kancelarię, wiele osób zwraca uwagę na możliwość załatwienia spraw online. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na dojazd do biura. Dla wielu osób takie rozwiązywanie problemów jest również łatwiejsze. Niezależnie od tego, na jakim etapie zadłużenia jesteś lub jakie wyjście widzisz, warto skorzystać z pomocy kancelarii w spłacie kredytu. To być może pozwoli uniknąć wizyty firmy windykacyjnej, a także uchroni domowy budżet przed kolejnymi długami.
FAQ:
1. Czy warto korzystać z pomocy kancelarii oddłużeniowych?
Kancelarie oddłużeniowe współpracują z doświadczonymi prawnikami – adwokatami i radcami prawnymi, a więc mogą pomóc w negocjacjach z wierzycielami, a także na etapie rozpraw sądowych.
2. Czy kancelaria oddłużeniowa pobiera opłaty?
Kancelaria oddłużeniowa pobiera opłaty, jednak warto pamiętać, że są specjaliści, którzy wynagrodzenie dopasowują do możliwości swoich klientów, dzięki czemu niemal każdego stać na tego rodzaju pomoc. Często wynagrodzenie kancelarii oddłużeniowej jest uzależnione od wyniku sprawy i bazuje na tzw. premii za sukces.
3. Jak ustalić harmonogram spłaty?
Aby ustalić harmonogram spłaty, trzeba przeanalizować długi oraz swoje możliwości finansowe. W opracowaniu skutecznego planu oddłużania z pewnością pomoże doświadczony prawnik – adwokat lub radca prawny z kancelarii oddłużeniowej.