Ogólnopolski Dzień bez Długów

Kiedy przypada Ogólnopolski Dzień bez Długów?

Dnia 17 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień bez Długów. Jest on organizowany w naszym kraju nieprzerwanie od 2009 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem związany posiadanym przez społeczeństwo zadłużeniem. Jak wynika z Krajowego Rejestru Długów zadłużenia Polaków przekraczają kwotę czterdziestu pięciu miliardów złotych! Średnie zadłużenie każdego obywatela opiewa niemalże na kwotę osiemnastu tysięcy złotych. Warto więc zastanowić się jakie kroki należy podjąć by powyższe kwoty malały, a nie rosły.

W Ogólnopolski Dzień bez Długów pomagamy bezpłatnie!

W dniu 17 listopada 2022 r. doświadczeni specjaliści z konsument-wygrywa.pl czekają by odpowiedzieć na Państwa pytania z zakresu upadłości konsumenckiej oraz szeroko pojętego zadłużenia. Nasza firma tego dnia będzie świadczyć bezpłatną pomoc prawną. Niech ten dzień będzie pretekstem do konfrontacji z posiadanymi przez nas wierzytelnościami, bądź motywacją do wprowadzenia planu większego oszczędzania.

Dlaczego warto się z nami skontaktować?

Konsument-wygrywa.pl świadczy pomoc prawną dla kredytobiorców i podpowiada osobom zadłużonym jak wyjść z długów. W jaki sposób wspieramy osoby, które dotknęły problemy finansowe? Otóż, prowadzimy negocjacje z wierzycielami, reprezentujemy konsumentów w postępowaniach sądowych i przedsądowych, a także doradzamy co zrobić w przypadku egzekucji komorniczych. Działamy kompleksowo również przy upadłości konsumenckiej. Po indywidualnej analizie wskazujemy jaka droga jest naszym zdaniem najlepsza by dokonać redukcji swojego zadłużenia.

Czas na konfrontacje ze swoim zadłużeniem

Warto zaznaczyć, że posiadanie zadłużenia nie jest czymś złym, jednak przy zaciąganiu nowych zobowiązań zawsze powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy zatem o tym, by kontrolować saldo zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli czujemy, że poziom długów urósł do takich rozmiarów, że nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić nie bójmy się wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbujmy skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Wydarzenia z ostatnich kilku miesięcy m.in. pandemia COVID-19, wojna na Ukrainie, szalejąca inflacja, czy choćby kryzys energetyczny mocno nadszarpnęły niejeden budżet rodzinny. Jeżeli utraciliśmy płynność finansową, czyli nie mamy możliwości, by spłacać swoje wymagalne zobowiązania możemy spodziewać się, że wierzyciele podejmą przeciwko nam odpowiednie kroki prawne, które bez reakcji z naszej strony zapewne zakończą się na zajęciami komorniczymi. Dlatego tak ważne jest byśmy skonfrontowali się z naszymi problemami finansowymi jak najwcześniej.

Co najczęściej jest przyczyną nadmiernego zadłużenia?

Niejednokrotnie zdarza się, że stan zbyt wysokiego zadłużenia jest wywołany przez niezależne od nas czynniki. Utraty pracy, majątku lub zdrowia nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W takich przypadkach najczęściej pojawiają się problemy z obsługą zobowiązań finansowych. Część osób w takim momencie popada w pętle zadłużenia i zawiera nowe umowy kredytów, by spłacić wcześniejsze pożyczki. Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć że, nie jest to dobra droga na poprawę naszej sytuacji prawnej. Bezrefleksyjne zaciąganie kolejnych umów spowodowuje pogłębienie naszego stanu zadłużenia i utrudni nam wyjście z długów. 

Przełam barierę psychiczną – nie wstydź się swoich długów

Wielokrotnie zdarzało nam się widzieć, że problem zadłużenia u naszych klientów nawarstwiał się jak kula śnieżna. Przyczyną takich efektów była psychiczna blokada w zakresie mówienia innym osobom o swoich długach. Co jest tego przyczyną? Często osobom niespłacającym na czas swoich rat wydaje się, że w oczach społeczeństwa jawią się jako niegodni zaufania i niewiarygodni partnerzy. Pamiętaj, że negatywne myślenie i nadmierne zamartwianie się nie pomoże Ci wyjść ze spirali zadłużenia! Zacznij rozmawiać o swoich problemach. Jeżeli nie chcesz dzielić się tymi informacji z osobami najbliższymi spróbuj rozmowy z doświadczonym specjalistom z zakresu oddłużania, który w dniu 17 listopada 2022 r. dokona bezpłatnej analizy Twojej sytuacji życiowej i zaproponuje konkretne rozwiązania.

O co najczęściej pytają osoby zadłużone?

Z naszych obserwacji wynika, że dłużnicy nie tylko szukają odpowiedzi na to, by jak najszybciej spłacić zadłużenia, ale również co zrobić by rozpocząć proces wychodzenia z długów. W ostatnich miesiącach coraz częściej zgłaszają się do nas osoby, które choć nie mają jeszcze zaległości w spłatach, to zaczynają mieć już świadomość, że nie będą w stanie zapłacić nadchodzącej raty. Co do zasady w takich przypadkach nie powinniśmy myśleć o upadłości konsumenckiej, bowiem nasze długi nie są jeszcze wymagalne. Lepszym wyjściem wydaje się być restrukturyzacja naszego zadłużenia, bądź zawarcie ugód z wierzycielami.

Na jakie przykładowe pytania będziemy odpowiadać?

Poniżej prezentujemy przykładowe pytania, o które bardzo często padają ze strony dzwoniących do nas osób:

– jakie kroki może podjąć wobec nas firma windykacyjna?

– czy windykator może odwiedzić nas w miejscu zamieszkania?

– jak wygląda kwota wolna od potrąceń w przypadku egzekucji komorniczej?

– jak wygląda proces restrukturyzacji zadłużenia?

– co zrobić, aby nie dziedziczyć długów?

– czy za długi może grozić nam więzienie?

– jak można odroczyć spłatę rat kredytu hipotecznego?

– kiedy warto korzystać z wakacji kredytowych?

– w jakich sytuacjach będę odpowiadać za długi mojego męża/żony?

– jakie dokumenty przygotować do skompletowania wniosku w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Kredytobiorco podejmij działania zanim będzie za późno!

Mimo, że Rady Polityki Pieniężnej w październiku i listopadzie 2022 roku wstrzymała się od podwyżki stóp procentowych, należy zwrócić uwagę, że sytuacja wielu kredytobiorców jest nadal bardzo trudna. Stopa referencyjna wynosi obecnie 6,75 procent. Należy zwrócić uwagę, że w przeciągu roku wzrosła o 6,25 pkt proc. Co to oznacza dla osób zadłużonych? Otóż podwyżki stóp procentowych, które miały miejsce w ostatnim czasie, a w szczególności podniesienie stopy referencyjnej NBP, ma ogromne znaczenie wszystkich dłużników. Wysokość odsetek ustawowych jest bowiem w bezpośredni sposób uzależniona od stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego. To właśnie dlatego raty kredytobiorców wzrosły w ostatnim czasie nawet trzykrotnie. Tym bardziej w tak ciężkich czasach dla wszystkich dłużników warto skorzystać z darmowych konsultacji, które zapewnią specjaliści z konsument-wygrywa.pl

Dlaczego teraz warto podjąć decyzje by sobie pomóc?

Pamiętaj, że Ogólnopolski Dzień bez Długów zdarza się tylko jeden raz do roku. W tym terminie do Twojej dyspozycji będą adwokaci i radcowie prawni posiadający doświadczenie w zakresie prowadzenia negocjacji z wierzycielami, sporów sądowych z firmami pożyczkowymi oraz bankami jak i odnośnie konstruowania wniosków w przedmiocie ogłoszenia upadłości. Taka możliwość nie zdarza się często. Mamy nadzieję, że uda nam się rozwiać Państwa wątpliwości na temat skutecznych metod wyjścia z pętli kredytowej, walki z nadmiernym zadłużeniem, czy też przypadków, w których warto zastanowić się nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Jak się do nas zgłosić?

Czekamy na Państwa wiadomości mailowe pod adresem:kontakt@konsument-wygrywa.pl oraz telefony pod numerem: +48 735 119 530. Serdecznie zapraszamy.