Adwokat – sprawy cywilne

Nasza pomoc w zakresie prawa cywilnego obejmuje mnóstwo dziedzin Twojego codziennego życia – stosunki rodzinne i pracownicze, dobra osobiste, odszkodowania i wiele innych. Dobry adwokat od spraw cywilnych jest więc osobą o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, ale też empatii i wrażliwości na ludzkie problemy. Normy prawa cywilnego są niezwykle skomplikowane, dlatego do zrozumienia swojej sytuacji potrzebujesz pomocy prawnej. Adwokaci współpracujący z naszą kancelarią udzielą Ci potrzebnego wsparcia prawnego i wytłumaczą Ci zawiłości sądowych procedur. 

adwokat sprawy cywilne

Adwokat od spraw cywilnych – prawo rodzinne

Kancelaria adwokacka specjalizująca się w sprawach cywilnych udzieli Ci porad prawnych w wielu kryzysowych sytuacjach, m.in. w trakcie rozwodu. Będziemy wspierać Cię przez cały proces na etapie przedsądowym i na sali rozpraw. Bez asysty prawnika ciężko jest kompleksowo zadbać o swoje prawa, zwłaszcza gdy stoimy w obliczu rozpadu naszego małżeństwa i podziału opieki nad dzieckiem.

Prawnicy współpracujący z naszą kancelarią biorą w swoje ręce sprawy rozwodowe zarówno bez, jak i z orzekaniem o winie. Pomożemy Ci niezależnie od tego, czy żądasz obarczenia winą drugiego małżonka, czy wręcz przeciwnie – dostałaś/-eś pozew o rozwód z Twojej winy. Razem skompletujemy materiał dowodowy przemawiający na Twoją korzyść i zadbamy o Twoje kontakty z dziećmi po rozstaniu.

Z rozwodami wiąże się wiele ustaleń, którymi małżonkowie mogą zająć się jeszcze przed wejściem na salę rozpraw lub dopiero przed sądem. Wiele par decyduje się na tę pierwszą opcję – w naszej kancelarii wspólnie ustalamy kwestie związane z kontaktami z dziećmi, władzą rodzicielską, alimentami itp.

Otoczymy Cię opieką od pierwszej wizyty w naszej kancelarii, w trakcie postępowania dowodowego, aż po wydanie wyroku. Oferujemy więc porady prawne, sporządzanie pism procesowych i reprezentowanie klientów w sądzie w sprawach o:

 • rozwód bez orzekania o winie i z orzekaniem o winie,
 • separację,
 • podział majątku,
 • ustalenie kontaktów z dzieckiem
 • ustalenie ojcostwa,
 • alimenty na dzieci lub byłego małżonka,
 • ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej.

Prawo cywilne – pomoc adwokata w sprawach spadkowych

Sprawy spadkowe rodzą wiele konfliktów, które często przenoszą się na salę sądową. Można tego uniknąć, spotykając się z rodziną w naszej kancelarii. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy prawnej już na etapie procesu sądowego – również staniemy u Twojego boku na każdym etapie postępowania. Sprawy spadkowe, którymi zajmuje się nasza kancelaria prawna to m.in. stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku czy zabezpieczenie spadku. Najpierw jednak wyjaśnimy Ci zasady dziedziczenia, które zależą m.in. od tego, czy zmarły zostawił testament.

Adwokat – sprawy cywilne w zakresie ochrony dóbr osobistych

Twój wizerunek, dobre imię i reputacja to dobra osobiste chronione przez prawo cywilne. Nasza kancelaria zadba o to, żeby wynagrodzić Ci ich naruszenie. Innymi słowy – egzekwujemy ochronę dóbr osobistych. Będziemy Cię reprezentować i walczyć o Twoje dobre imię w sprawach o zniesławienie, za które grozi odpowiedzialność karna. Udzielamy porad prawnych z zakresu prawa cywilnego zarówno przed rozprawą, jak i w trakcie procesu o ochronę dóbr osobistych.

Obecnie spora część naszych klientów spotyka się z naruszeniem ich dóbr osobistych za pośrednictwem internetu. Jeśli ktoś wykorzystuje Twój wizerunek albo pracę bez Twojej zgody i należnego wynagrodzenia, prawo cywilne daje możliwość roszczeń, które Ci to wynagrodzą. Samemu jednak trudno walczyć o swoje prawa przed sądem – skorzystaj ze wsparcia skutecznych fachowców – kancelarii konsument-wygrywa.pl, skorzystaj z fachowych porad adwokatów i radców prawnych od spraw cywilnych, którzy z nami współpracują. 

Odszkodowania i zadośćuczynienia – adwokat i radca prawny z zakresu prawa cywilnego

W starciu z towarzystwem ubezpieczeniowym nie jeden już poległ – bez pomocy prawnej ciężko walczyć z dużą firmą, która odszkodowaniami zajmuje się codziennie. Mając jednak u boku adwokata albo radcę prawnego a także specjalistów z zakresu dochodzenia odszkodowań, sprawy cywilne można obrócić na swoją korzyść.

W przypadku odszkodowań i zadośćuczynień problem pojawia się, gdy ubezpieczyciel chce zaniżyć kwotę świadczeń. Naszym zadaniem jest wówczas udowodnienie, jakie straty wypadek czy inne zdarzenie wywołało w Twoim życiu. Nie chodzi tylko o szkody materialne, ale także o daleko idące konsekwencje, niewidoczne często na pierwszy rzut oka, np. dostosowanie mieszkania do osoby z niepełnosprawnością, przebranżowienie się czy utrata pasji.

Kancelaria prawna do spraw prawa cywilnego pomoże Ci zebrać materiał dokumentujący szkody materialne i niematerialne, a co za tym idzie – wyraźnie zwiększyć wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia.

Przykłady spraw, którymi się zajmujemy to:

 • szkody komunikacyjne z OC sprawcy,
 • wypadki komunikacyjne,
 • wypadki przy pracy,
 • wypadki w rolnictwie,
 • wypadki na źle utrzymanej drodze lub chodniku,
 • błędy medyczne lub diagnostyczne.

Zapewnimy Ci pomoc prawną również wtedy, gdy wypłacone odszkodowanie/zadośćuczynienie z OC sprawcy jest za niskie – należy Ci się dużo więcej. Udokumentujemy zakres i wysokość szkody, przeanalizujemy warunki umowy ubezpieczenia i będziemy reprezentować Cię przed zakładem ubezpieczeń i innymi podmiotami w postępowaniu sądowym.

adwokat prawo cywilne

Umowy konsumenckie – doradztwo adwokata od spraw cywilnych

Naszymi klientami są w znacznej części osoby fizyczne – konsumenci, którzy zawarli umowę z przedsiębiorcą i nie mają pewności co do zakresu uprawnień, jakie nadaje im prawo cywilne. Udzielamy porad prawnych dotyczących umów sprzedaży, o dzieło czy deweloperskich. Wyjaśniamy zasady zawierania umów i opiniujemy te już zawarte.

Adwokat lub radca prawny znający prawo cywilne od podszewki przeanalizuje Twoją umowę, sprawdzając, czy zawiera niedozwolone zapisy (tzw. klauzule abuzywne) – może się okazać, że umowa kwalifikuje się do unieważnienia w całości lub części. Zajmiemy się też roszczeniami z rękojmi lub gwarancji, zadbamy o Twoje prawa, jeśli sprzedawca odeśle Cię do producenta towaru lub rzeczy. Sprawdzimy, jakie konsekwencje wywoła odstąpienie od umowy.

Prawo cywilne – obsługa prawna przedsiębiorców

Stosunki między podmiotami prawa prywatnego dotyczą również przedsiębiorców. Prawo cywilne, a konkretnie nieznajomość jego przepisów, może stanąć Ci na drodze do sprawnego prowadzenia swojej firmy. Z prawnikiem do spraw cywilnych u boku przedsiębiorca może dokonywać lepszych wyborów, a tym samym – generować większe zyski dla swojego biznesu. Co nasza kancelaria prawna może dla Ciebie zrobić? Do naszych usług należy m.in.:

 • pozasądowe dochodzenie należności,
 • dochodzenie należności przed sądem,
 • windykacja należności i egzekwowanie nakazów zapłaty,
 • opiniowanie i przygotowywanie umów handlowych,
 • rejestracja spółek,
 • sprawy pracownicze, umowy cywilnoprawne, wypowiedzenie umowy,
 • ochrona własności intelektualnej,
 • roszczenia z tytułu niewykonania umowy.

Kancelaria konsument-wygrywa.pl – adwokat i radca prawny od spraw cywilnych

Nasze kompetencje obejmują wszystkie gałęzie prawa cywilnego – prawo rodzinne, prawo własności intelektualnej, prawo pracy, prawo handlowe itd. Proponujemy Ci wyczerpujące porady prawne w postępowaniu nieprocesowym i procesowym, sporządzanie pism procesowych i reprezentowanie klientów na każdym etapie postępowania. Przygotujemy Cię również do postępowania dowodowego.

Prawo cywilne reguluje tak wiele dziedzin naszego życia, że nie sposób znać wszystkich przepisów. Nasza kancelaria prawna wytłumaczy Ci więc normy prawa cywilnego, które dotyczą Twojej sytuacji, dzięki czemu będziesz świadomie podejmował(a) dobre decyzje w życiu prywatnym i zawodowym.

Skontaktuj się z nami

Dla Ciebie wygramy każdą sprawę

Umów rozmowę

Nasze sukcesy

Przeczytaj więcej o naszych sukcesach