Oddłużanie osób fizycznych – pomoc prawna dla zadłużonych

Każdy może wpaść w pętlę zadłużenia – niespłacone na skutek rozmaitych losowych sytuacji kredyty czy innego rodzaju zobowiązania finansowe potrafią odebrać spokój i radość życia. Ale… nie ma sytuacji bez wyjścia! Konsument-wygrywa.pl opracuje dla Ciebie kompleksową strategię oddłużania. Wynegocjujemy korzystne warunki spłaty zadłużenia, odroczenie lub też umorzenie części długu i odzyskamy środki pobrane bezpodstawnie. Skontaktuj się z nami i pozwól sobie pomóc. Wróć do normalnego, szczęśliwego życia i zapomnij o wierzycielach!

Upadek nakazu zapłaty w sprawie przeciwko ID Finance sp. z o.o.!

Na czym polega oddłużanie osób fizycznych?

Może myślisz, że problem zadłużenia dotyczy tylko Ciebie. Jeśli tak, to jesteś w dużym błędzie. Twój los dzielą miliony Polaków i wcale nie trzeba popełnić życiowego błędu, aby w taką spiralę zadłużenia wpaść. Oczywiście czasem sami sobie gotujemy ten los, próbując swoich sił w hazardzie czy wydając pieniądze, których nie mamy i w sposób nieprzemyślany. Ale często spłatę zaciągniętych zobowiązań uniemożliwia choroba, utrata pracy czy problemy w życiu osobistym.

W takiej sytuacji, w której niespłacone zobowiązania finansowe narastają i nie można sobie już z nimi poradzić, nadzieję przynosi tzw. oddłużanie osób fizycznych. Jest to dość złożony proces składający się z różnych działań czy zabiegów prawnych i ekonomicznych, które mają przywrócić pełną płynność finansową osobie zadłużonej. Takie zabiegi to np.:

 • ustalenie wysokości całej kwoty zaległych zobowiązań finansowych,
 • ocena możliwości finansowych dłużnika i (na jej podstawie) wyznaczenie celu i opracowanie strategii działań z wykorzystaniem możliwości prawnych,
 • negocjacje przedsądowe i postępowania sądowe z wierzycielami mające na celu odroczenie spłaty długu, obniżenie wysokości rat czy też umorzenie jego części lub nawet całości,
 • analiza umów z wierzycielami i poszukiwanie niedozwolonych klauzul, które pozwolą na umorzenie lub zwrot odsetek, prowizji, ubezpieczenia itp. oraz opłat pobranych nienależnie (np. refinansowanie, przedłużenie pożyczki),
 • zaplanowanie krok po kroku spłaty zadłużenia oraz wypracowanie warunków zgodnych z możliwościami finansowymi dłużnika.

Te i jeszcze wiele innych działań zrealizujesz z kancelarią konsument-wygrywa.pl. Współpracujemy z doświadczonymi adwokatami i radcami prawnymi – specjalistami od prawa konsumenckiego. Działamy ze skutecznością sięgającą 70-90%! Poznaj naszą ofertę, skontaktuj się z nami i pozwól sobie pomóc!

Jak możemy Ci pomóc wyjść z pętli zadłużenia?

Jeśli pętla zobowiązań finansowych coraz mocniej zaciska się wokół Twojej szyi, nie czekaj. Musisz tylko zdecydować, że chcesz wyrwać się z tej matni, a my Ci pomożemy wrócić do normalności. Ale… musisz wiedzieć, że każda sprawa, w której stosuje się oddłużanie osób fizycznych, jest inna: zależna od rodzaju i wysokości zobowiązań czy aktualnej sytuacji materialnej dłużnika. Najpierw musimy więc przeanalizować Twój problem, aby opracować jego skuteczne rozwiązanie. Nasza oferta jest dość elastyczna i obejmuje m.in. poniższe działania. 

 • Ustalenie wysokości całego zadłużenia – jeśli gubisz się już w swoich zobowiązaniach finansowych, zaczniemy od szczegółowego wyliczenia kwoty zaległości u wszystkich wierzycieli. Jest to w pełni możliwe nawet w przypadku częstych zmian miejsca zamieszkania czy dłuższego pobytu za granicą.
 • Uchylenie zaocznych wyroków sądowych – jeżeli jakieś postępowania sądowe toczyły się już w sprawie Twoich zadłużeń bez Twojej wiedzy, uchylimy wszelkie nakazy zapłaty i odzyskamy wyegzekwowane w ten sposób środki.
 • Analiza umów i opracowanie strategii – po zapoznaniu się z umowami, które zostały zawarte z wierzycielami, będziemy mogli już stwierdzić, czy np. zawierają jakieś niezgodne z prawem bądź też nieuczciwe zapisy, które można uchylić i w ten sposób odzyskać środki lub umorzyć część zobowiązań. 
 • Odzyskanie pobranych nienależnie środków – jeśli wierzyciel naliczał dodatkowe oraz zbyt wysokie opłaty np. prowizje czy ubezpieczenia, możemy je odzyskać lub obniżyć o ich wysokość kwotę Twojego zobowiązania.
 • Negocjacje sądowe i pozasądowe – na etapie windykacji przedsądowej oraz już podczas toczącego się postępowania będziemy negocjować umorzenie części lub całości Twojego długu, a także korzystne rozwiązania np. odroczenie terminu zapłaty czy obniżenie wysokości rat.
 • Reprezentacja w postępowaniu komorniczym – jeśli windykacja jest prowadzona już z udziałem komornika, będziemy kontrolować jego działania i wysokość pobieranych opłat oraz reagować na wszelkie nieprawidłowości.

Oddłużanie osób fizycznych skuteczne w 70-90%!

Średnio ponad 7 do 9 na 10 prowadzonych przez nas spraw kończy się po myśli naszej i naszego Klienta, który uwalnia się od długów i zaczyna „drugie” życie! Zachęcamy Cię do zapoznania się z owocami naszej pracy, które opisujemy na blogu, w zakładce „Nasze sukcesy”.

Jak przebiega współpraca przy oddłużaniu osób fizycznych?

Krok 1. Rozmowa i analiza sytuacji. Nie musimy rozmawiać osobiście – możesz się z nami skontaktować telefonicznie czy mailowo i opowiedzieć o swoim problemie. Nasi specjaliści rozważą możliwe rozwiązania i opracują strategię działania. Możesz nam powiedzieć o wszystkim – nic nas nie zaskoczy i nie będziemy Cię oceniać.

Krok 2. Wybór rodzaju współpracy. Możesz zdecydować się na jednorazowe zlecenie, jeśli problem dotyczy tylko jakiegoś jednego zobowiązania finansowego. Jeśli jednak zadłużeń jest wiele i u kilku różnych wierzycieli, to takie oddłużanie osób fizycznych staje się dość długim procesem – wtedy podejmiemy dłuższą współpracę.

Krok 3. Ustalenie wynagrodzenia. Nie obawiaj się – stać Cię na naszą pomoc, nawet jeśli jesteś już porządnie zadłużony/-a. Nie musisz zaciągać kolejnej pożyczki! W zależności od rodzaju współpracy pobieramy niewielką opłatę jednorazową lub stałą – miesięczną oraz ustaloną wcześniej premię uzależnioną od naszego sukcesu.

Krok 4. Pełnomocnictwa i umowa. Podpisujesz z nami umowę i udzielasz nam kilku pełnomocnictw, abyśmy mogli Cię reprezentować. I… tyle – my zabieramy się do pracy, a Ty możesz już odetchnąć, uśmiechnąć się i pomyśleć o lepszej przyszłości, która czeka na Ciebie tuż za rogiem! 

Skontaktuj się z nami

Dla Ciebie wygramy każdą sprawę

Umów rozmowę

Nasze sukcesy

Przeczytaj więcej o naszych sukcesach