Radca prawny, adwokat – nieruchomości

Prawo nieruchomości to duży zbiór przepisów dotyczących powstania, treści, zmiany i ustania prawa własności nieruchomości oraz praw rzeczowych. Nie musisz się na nim znać, ale we wszystkie transakcje dotyczące nieruchomości w takim wypadku warto zaangażować specjalistę – prawnika od nieruchomości. 

Usługi konsument-wygrywa.pl z zakresu prawa nieruchomości to nie tylko pomoc prawna, ale też szeroko pojęte doradztwo w sprawie umów i sporów. Robimy to od lat, a z naszą pomocą zakup nieruchomości staje się wręcz intratną inwestycją!

adwokat nieruchomości

Konsument-wygrywa.pl – Twój prawnik od nieruchomości!

Prawo nieruchomości to potężny zbiór przepisów, z którym wiąże się szereg zagadnień. Ty nie musisz dobrze się na nich znać, ale jeśli kupujesz czy sprzedajesz nieruchomości lub nimi dysponujesz, pomoc, którą wyświadczy prawnik od nieruchomości, da Ci pewność i poczucie bezpieczeństwa.

Asysty adwokata czy radcy prawnego ds. nieruchomości wymaga przede wszystkim sam zakup nieruchomości: działki, domu, mieszkania. Transakcja pochłania znaczne środki, które często pochodzą z kredytu, i wywiera poważne skutki na Twoje życie zwykle nawet przez kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Profesjonalne doradztwo z zakresu prawa nieruchomości to zabezpieczenie Twoich interesów. Taka usługa nie zrujnuje portfela, a pozwoli Ci spać spokojnie i cieszyć się z nowego domu, mieszkania czy biznesu.

W czym specjalizuje się nasz prawnik od nieruchomości?

Prawnik nieruchomości z kancelarii konsument-wygrywa.pl dobrze Ci doradzi przede wszystkim w zakresie:

 • transakcji zakupu i sprzedaży nieruchomości,
 • zawarcia umowy przedwstępnej oraz deweloperskiej,
 • sporu z deweloperem (dotyczącego np. wady nieruchomości),
 • sporu z wykonawcą w zakresie wykonania usługi budowlanej, remontowej,
 • umów o roboty budowlane, umów o dzieło z wykonawcami,
 • postępowania z organami administracji państwowej, 
 • zniesienia współwłasności nieruchomości.

Usługi konsument-wygrywa.pl w zakresie prawa nieruchomości to samo doradztwo prawne, ale również pomoc w sporządzaniu projektów umów oraz różnych innych aktów prawnych, a nawet udział w negocjacjach podczas zawierania umów oraz reprezentacja w postępowaniach cywilnych przed sądami powszechnymi i w postępowaniach administracyjnych (przed organami administracji państwowej i samorządowej, przed sądami administracyjnymi). Naszym celem jest kompleksowa obsługa prawna dotycząca nieruchomości w takim zakresie, jakiego potrzebujesz. 

Jak przebiega współpraca z prawnikiem ds. nieruchomości z konsument-wygrywa.pl?

 • Wstępne konsultacje online lub w Łodzi. Po pierwsze rozmowa! Na nią zapraszamy Cię do naszej kancelarii w Łodzi, ale możesz też do nas zadzwonić lub napisać. Działamy w całej Polsce, bo większość spraw załatwiamy zdalnie i korespondencyjnie. Dzięki temu oszczędzasz swój czas i pieniądze.
 • Ustalenie warunków współpracy. Pracujemy zarówno na zasadzie zleceń jednorazowych, jak i na podstawie abonamentu. To drugie rozwiązanie jest dla osób, które potrzebują bardziej skomplikowanej i rozłożonej w czasie pomocy prawnej w zakresie nieruchomości. Ustalamy koszty – nasza pomoc na pewno nie zrujnuje portfela, a wręcz stanie się inwestycją, która szybko się zwróci.
 • Umowa i pełnomocnictwa. Załatwiamy formalności: podpisujemy umowę regulującą wszystkie kwestie naszej współpracy. Jeśli sprawa wymaga też tego, abyśmy Cię reprezentowali, poprosimy o udzielenie pełnomocnictwa, jednak to wszystko nie zaangażuje Cię zanadto – stawiamy na minimum formalności.
 • Bierzemy się do pracy! Nasz radca prawny do spraw nieruchomości albo adwokat zaczyna pracować. Jesteśmy w regularnym, stałym kontakcie z Tobą, a wszystkie zawiłości z zakresu prawa nieruchomości czy prawa budowlanego prosto wyjaśniamy. Z nami czujesz się bezpiecznie – chronimy Twoje interesy!
prawnik nieruchomości

Adwokat, radca prawny do spraw nieruchomości – kto to taki?

Prawnik od nieruchomości (radca prawny, adwokat) to doświadczony specjalista do spraw nieruchomości. Mówiąc o prawie nieruchomości, mamy na myśli wszystkie aspekty dotyczące powstawania, treści, zmiany i ustania prawa własności oraz praw rzeczowych, takich jak użytkowanie czy służebności gruntowe. 

Poza znajomością przepisów radca prawny czy adwokat od nieruchomości na bieżąco śledzi zmiany prawne, które obejmują prawo budowlane, prawo cywilne i administracyjne. Dodatkowo ma doświadczenie w zakresie nieruchomości i zna orzecznictwo sądowe oraz zasady działalności urzędów i organów państwowych.

Prawnik nieruchomości powinien zostać zaangażowany w każdą inwestycję dotyczącą nieruchomości i w każdą transakcję, jako gwarant ochrony interesu i finansów inwestora. To zapobiega problemom prawnym, ale także redukuje ryzyko nieudanej inwestycji, a nawet może zapewnić wzrost aktywów w przyszłości.

Czym zajmuje się radca prawny i adwokat ds. nieruchomości?

 • Audyty nieruchomości. Jednym z podstawowych zadań radcy prawnego w przypadku zakupu np. domu, mieszkania czy działki jest zbadać stan prawny nieruchomości w księgach wieczystych. Tzw. audyt due diligence, czyli analiza stanu prawnego nieruchomości (w tym m.in. historii transakcji wynikających z poprzednich aktów prawnych), a kolejno ewentualne regulacje w tym zakresie zapobiegają ryzyku wystąpienia kosztownych problemów formalno-prawnych.
 • Opiniowanie umów i oświadczeń. Prawnik od nieruchomości analizuje oraz opiniuje wszystkie dokumenty związane z nieruchomością, w tym np. umowy kupna-sprzedaży nieruchomości, ale także umowy zniesienia współwłasności nieruchomości, umowy podziału spadku, umowy deweloperskie (np. wstępne, warunkowe, przyrzeczone), umowy o użytkowanie nieruchomości, służebności gruntowe, służebność mieszkania czy przewłaszczenia na zabezpieczenie.
 • Doradztwo i reprezentacja. Prawnik do spraw nieruchomości doradza, ale też prowadzi sprawy o zakładanie ksiąg wieczystych, zmiany wpisów czy nawet uzgodnienie treści księgi wieczystej ze stanem faktycznym. Rozwiązuje częste problemy, takie jak wpis w księgach wieczystych: zmarłej osoby, postępowań komorniczych, wygasłych obciążeń czy spłaconej hipoteki. Dodatkowo pomaga w sprawach w sądzie o np. zasiedzenie nieruchomości i rozliczanie nakładów.
 • Sprawy administracyjne. Adwokat ds. nieruchomości podejmuje się także reprezentacji klienta przed organami państwowymi w sprawie m.in. wypłaty odszkodowań za wywłaszczenie czy odwołania od aktualizacji rocznej opłaty za użytkowanie wieczyste. Prawnik może w określonych sytuacjach złożyć nawet skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na naruszenie prawa do poszanowania mienia w wypadku naruszenia prawa własności nieruchomości.
 • Kontrakty inwestycyjne i budowlane. Rolą prawnika ds. nieruchomości jest pełne doradztwo dla firm w zakresie m.in. finansowania, uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania przestrzennego terenu i pozwoleń na budowę. Adwokat od nieruchomości reprezentuje również obcokrajowców w procesie uzyskania zezwolenia na nabycie nieruchomości w Polsce.

Ile kosztuje pomoc prawnika: adwokata czy radcy prawnego od nieruchomości?

Konsument-wygrywa.pl obsługuje zarówno klientów indywidualnych, osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa, wspólnoty mieszkaniowe oraz inwestorów korporacyjnych i instytucjonalnych. Do każdej sprawy podchodzimy zupełnie inaczej, aby zaspokoić potrzeby i interesy klienta w obszarze konkretnej inwestycji. Nasze wynagrodzenie wynika z ogromu zmiennych, a przede wszystkim z zakresu samej pracy. Zawsze ustalamy je na początku współpracy i w rozsądnej wysokości.

Naszym celem jest pomagać, zatem wychodzimy z założenia, że na naszą pomoc każdy powinien móc sobie pozwolić. Jeśli planujesz nabycie nieruchomości, to koszt naszej usługi również jest Twoją inwestycją. Dzięki pomocy radcy prawnego od nieruchomości dobrze ulokujesz pieniądze, które z czasem się pomnożą. 

Serdecznie zachęcamy do kontaktu – to nic nie kosztuje, a pozwoli Ci zorientować się w możliwościach rozwiązania problemów czy potencjale planowanej inwestycji.

Skontaktuj się z nami

Dla Ciebie wygramy każdą sprawę

Umów rozmowę

Nasze sukcesy

Przeczytaj więcej o naszych sukcesach