Kancelaria prawna – kredyt we frankach

Od wyroku TSUE w sprawie kredytów frankowych minęło już kilka lat i co roku coraz więcej frankowiczów postanawia walczyć o lepszą przyszłość – wolną od ciążącego długu. Czas najwyższy, żebyś i Ty uwierzyła(a) w swoją wygraną. Pomoże Ci nasza kancelaria prawna – kredyt we frankach to jeden z tematów, którymi zajmujemy się na co dzień, dlatego z łatwością przedstawimy Ci różne scenariusze procesu.

Pierwszy krok należy jednak do Ciebie – skontaktuj się z nami, żebyśmy razem przeanalizowali treść Twojej umowy kredytu frankowego. Unieważnienie umowy kredytowej jest możliwe tylko z dobrym prawnikiem.

kancelaria prawna kredyt we frankach

Kancelaria frankowa – komu możemy pomóc?

Waluta z niezmiennym, dobrym kursem, która zapewni Ci niskie oprocentowanie, łatwo dostępna hipoteka i zmiana statusu życia – tak kilkanaście lat temu banki zachęciły setki tysięcy Polaków, których skusiły atuty kredytu frankowego. Po jakimś czasie okazało się jednak, że zadłużenie we frankach szwajcarskich zmienia się w czasie – koszty kredytu rosły wraz z kursem obcej waluty, a kredytobiorcy stanęli przed ogromnym wyzwaniem finansowym.

Klienci banków rozdających kredyty we frankach nie pozostali jednak sami – sprawie przyjrzał się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zaczął wydawać wyroki na korzyść polskich frankowiczów. Na podstawie orzecznictwa TSUE prawnik – adwokat lub radca prawny może przeanalizować zapisy umowy kredytowej, a następnie wnieść pozew do sądu.

Jeśli masz kredyt we frankach, kancelaria konsument-wygrywa.pl weźmie Twoje zadłużenie w swoje ręce. Niezależnie od tego, czy nasz klient wziął hipotekę we franku szwajcarskim, czy inny rodzaj kredytu, razem mamy szansę na wygranie sprawy z bankiem.

Jak działa kredyt frankowy – kancelaria konsument-wygrywa.pl

Dlaczego tak wielu Polaków zdecydowało się na kredyty frankowe? Wszystko zaczęło się od spadającego kursu franka szwajcarskiego, który kosztował bardzo mało złotych. Banki zapewniały frankowiczów, że obca waluta zapewni im niższe oprocentowanie i odsetki oraz łatwy dostęp również ze słabą zdolnością kredytową. Kredyt we frankach był po prostu tańszy niż kredyt w złotówkach. Do czasu.

Kryzys gospodarczy i walutowy spowodował, że wysokość rat kredytów we frankach szwajcarskich znacznie wzrosła, a portfele frankowiczów zaczęły się gwałtownie kurczyć. Okazało się, że banki tak konstruowały umowy, żeby móc dobrowolnie manipulować kursem franka przy wypłacie i spłacie kredytu. Zadłużenie frankowiczów zaczęło się więc zwiększać, bo banki przeliczały franki na złotówki po niekorzystnym kursie.

Pomoc kancelarii – kredyty indeksowane i denominowane

Poszkodowani frankowicze mają jeden z dwóch rodzajów kredytów w obcej walucie. W dobrej kancelarii frankowej adwokat zajmie się Twoją sprawą, niezależnie od typu zobowiązania. Zarówno w kredytach indeksowanych, jak i denominowanych frankowicze są zależni od tego, jaki przelicznik walut ustali w danym czasie bank. Ich zadłużenie może więc wzrastać, a wraz z nim – zysk dla banku.

kredyt we frankach kancelaria

Kancelaria do spraw frankowych – czy można pozwać bank?

Można, ale na jakiej podstawie? Przecież dobrowolnie podpisaliśmy umowę. To nie tak – bank nie był wobec Ciebie uczciwy, dlatego teraz Ty masz prawo – z naszą pomocą – go pozwać.

Główną przesłanką do naszej wygranej jest obecność klauzul abuzywnych, czyli niedozwolonych zapisów umowy kredytowej. Umowy były tak konstruowane, żeby banki mogły swobodnie manewrować kursem franka szwajcarskiego przy wypłacie i spłacie kredytu oraz zarabiać w ten sposób na kredytobiorcach. Klient banku tak naprawdę nigdy nie wiedział, ile dokładnie wynosi jego zadłużenie i jak duże będzie w przyszłości – to są właśnie klauzule niedozwolone w kredytach frankowych.

Banki nie miały prawa do sprzedawania kredytów frankowych na takich warunkach. Zapisy umowy kredytowej nie są więc wiążące dla kredytobiorcy, który został wprowadzony w błąd już w momencie podpisaniu dokumentu umowy kredytowej. W prowadzeniu spraw frankowych ważne jest właśnie wskazanie niedozwolonych klauzul przeliczeniowych i udowodnienie, że umowa nie jest prawnie wiążąca.

Drugą podstawą do podważenia umowy zawartej z bankiem jest zaniedbanie obowiązku informacyjnego. Biorąc kredyt we frankach, klienci banków nie zostali powiadomieni o ryzyku, jakie wiąże się ze zobowiązaniem w obcej walucie, której kurs jest na dodatek przeliczany niezgodnie z prawem. Sprawy frankowiczów często udaje się wygrać właśnie dzięki udowodnieniu, że bank nie poinformował klienta o ryzyku, które niezaprzeczalnie go dotyczyło.

Pomoc w sprawach frankowych – jak wyjść z długów?

Sprawy frankowe mogą mieć różne finały, w zależności od tego, jaką strategię obierze kancelaria. Kredyty frankowe można unieważnić, a także „odfrankowić”, czyli zamienić na kredyty złotowe.

Unieważnienie umowy kredytu we frankach

Kiedy uda nam się unieważnić kredyt frankowy, umowa będzie traktowana tak, jakby nigdy nie istniała. Strony – kredytobiorca i bank – muszą wtedy się rozliczyć i zwrócić sobie świadczenia, które dotychczas pozyskały. Jeśli sąd stwierdzi nadpłatę, będziesz mógł odzyskać różnicę.

O unieważnienie kredytu frankowego można wnieść zarówno w trakcie trwania umowy, jak i już po spłacie wszystkich rat. Zdania adwokatów i radców prawnych są zgodne – zawsze warto walczyć o odzyskanie swoich pieniędzy.

Odfrankowienie kredytu – kancelaria prawna

Kolejną opcją na pozbycie się kredytu we frankach jest zamiana na kredyt w złotych. Kancelaria prawna doprowadzi w ten sposób do zmniejszenia kwoty Twojego dotychczasowego zadłużenia. Żeby mogło do tego dojść, sąd musi uznać zasady przeliczanie kursu franka za niezgodne z prawem, a zapisy w umowie kredytowej za klauzule abuzywne. Wówczas umowa kredytu jest realizowana w całości w złotówkach z oprocentowaniem LIBOR.

Kredyty frankowe – kancelaria, która pomoże ci wyjść z zadłużenia

Naszą specjalnością jest oddłużanie, dlatego zajmujemy się również obalaniem umów kredytowych frankowiczów zawierających niedozwolone zapisy. Odzyskujemy pobrane odsetki i koszty – stawka jest naprawdę wysoka, więc skontaktuj się z nami, a staniemy się Twoim partnerem w walce o Twoje prawa.

Jak wygląda współpraca z kancelarią konsument-wygrywa.pl?

  1. Przed złożeniem pozwu musimy dokładnie poznać treść wszystkich umów kredytowych. Lokalizujemy niedozwolone postanowienia umowne.
  2. Analiza posłuży nam do oszacowania roszczeń – dowiesz się, jaką kwotę możesz odzyskać po odpowiednim wyroku sądu.
  3. Adwokaci i radcowie prawni zajmujący się umowami kredytowymi we frankach zawsze oceniają ryzyko procesowe. Przedstawimy Ci więc możliwe scenariusze. Dowiesz się też o wszystkich kosztach usług kancelarii, które w dużej mierze są uzależnione od tego, czy wygramy sprawę.
  4. Złożenie pozwu i sporządzanie innych pism procesowych jest po naszej stronie – załatwiamy za Ciebie wszystkie formalności, bo to fachowcy z naszej kancelarii znają się na nich najlepiej.
  5. Twój pełnomocnik uczestniczy w postępowaniu sądowym od początku aż do samego wyroku – masz nasze wsparcie merytoryczne i mentalne przez cały proces.

Skontaktuj się z nami

Dla Ciebie wygramy każdą sprawę

Umów rozmowę

Nasze sukcesy

Przeczytaj więcej o naszych sukcesach