Od wielu lat pomagamy konsumentom w sporach sądowych z firmami pożyczkowymi, tzw. „chwilówkami”, bankami czy wierzycielami wtórnymi takimi jak fundusze sekurytyzacyjne albo po prostu firmy skupujące długi.
Tam gdzie jest możliwa ugoda, staramy się zawrzeć ugodę. Nie zawsze jest to możliwe. Na przykład dlatego, że dana osoba straciła źródła utrzymania – została zwolniona z pracy, dopadła ją ciężka choroba albo przechodzi kryzys w małżeństwie.
Nawet w sprawach dotyczących niewielkich kwot nie poddajemy się i szukamy wyjścia z sytuacji. Bo jeśli nakazów zapłaty nawet na małe kwoty będzie dużo, to otwiera się prosta droga do utraty stabilności finansowej.
Co możesz zrobić? Jak zwykle na wstępie powtarzamy, wnieś sprzeciw od nakazu zapłaty! Szczególnie wtedy, gdy nakaz wydał e-sąd w Lublinie w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Dostałeś nakaz zapłaty, prześlij go nam razem z pozwem i dołączonymi dokumentami.
Oto jedna z dawnych spraw archiwalnych (2016r.), w których wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Powodem w sprawie była firma Global Collection Management z siedzibą w Warszawie.