Recoverso RMC OÜ w Tallinie kupiło Twoje zobowiązania? Przeczytaj rozwiązanie w podobnej sprawie!

Lato 2021 okazało się bardzo radosne dla wielu naszych Klientów. A to za sprawą serii przychylnych wyroków, do których wydania doprowadziliśmy . Co więcej, mogliśmy cieszyć się wspólnie z Klientami.

Chociaż zanim doszliśmy do owej radości, było kilka stresujących chwil w życiu naszego Klienta.

Stał się nim w momencie otrzymania nakazu zapłaty wydanego w sprawie z powództwa Recoverso RMC OÜ w Tallinie. Był zaskoczony, gdyż nazwa firmy tego wierzyciela nic mu nie mówiła.

Na szczęście zareagował szybko i zamiast wyrzucić korespondencję z sądu jako ” pomyłkę”, zwrócił się do nas z pytaniem, o co chodzi w tej sprawie.

Klient został poinformowany w sytuacji i mogliśmy podjąć dalsze działania, aby uniknąć potencjalnych konsekwencji wynikających z braku reakcji.

Recoverso RMC OÜ w Tallinie to zagraniczna firma windykacyjna, która zajmuje się skupem długów na terenie całej Europy, w tym i naszego kraju.

O ile można dyskutować nad zasadnością i moralnością takich działań, tak nad legalnością już nie. Taka praktyka (cesja wierzytelności – inaczej sprzedaż długu) jest w pełni legalną formą działań. A firm takich jak Recoverso RMC OÜ w Tallinie jest wiele. W momencie odkupienia wierzytelności od pierwotnego pożyczkodawcy, nowy podmiot staje się tym właściwym, jest wierzycielem wtórym, który przejmuje wszystkie prawa i obowiązki od poprzednika.

W przypadku naszego Klienta, gra toczyła się o kwotę prawie 7 tysięcy złotych. Po dokładnej analizie poprowadziliśmy sprawę przed sądem, z efektem pełnej satysfakcji dla naszego Klienta i zespołu. Powództwo Recoverso RMC OÜ zostało oddalone w całości, a koszty sądowe zostały zasądzone na rzecz naszego Klienta od strony powodowej Recoverso RMC OÜ w Tallinie.

Jeśli masz podobną sytuację i nie wiesz co z nią zrobić, nie wahaj się, zadzwoń lub napisz do nas:

735 119 530

kontakt@konsument-wygrywa.pl

Zapraszamy!