Wcześniejsza spłata pożyczki i zwrot nadpłaconych kosztów

Często Klienci pytają nas, czy spłacając pożyczkę przed terminem wskazanym w umowie, można ubiegać się o zwrot jej kosztów.

Jest to jak najbardziej możliwe, jeśli spełnionych zostanie kilka warunków.

  1. należy dokonać wcześniejszej spłaty pożyczki.
  2. spłata musi wiązać się z zapłatą kosztów – niektórzy pożyczkodawcy poinformowani o chęci wcześniejszej spłaty dokonują bowiem obniżki kosztów pożyczki z uwzględnieniem wcześniejszej spłaty.
  3. faktycznie zapłacone koszty pożyczki muszą przekroczyć ustawowy limit – w takiej sytuacji na saldzie pożyczki dojdzie do nadpłaty, którą można odzyskać.

Jeśli nie jesteś pewien, czy przysługuje Ci zwrot kosztów pożyczki, to skontaktuj się z nami, a dokonamy dla Ciebie darmowej weryfikacji sprawy i doradzimy dalsze działania.

Czasami zdarza się, że pożyczkodawca nie chce dobrowolnie oddać nadpłaconych kosztów.

W takiej sytuacji należy skierować sprawę do sądu.

Podobnie było w sprawie jednego z naszych Klientów, który dokonał wcześniejszej spłaty pożyczki udzielonej przez Aasa Polska S.A. Pożyczkodawca odmówił zwrotu nadpłaty, więc Klient powierzył nam prowadzenie sprawy sądowej przeciwko pożyczkodawcy.

W efekcie udało się nam odzyskać pełną kwotę nadpłaty.

Sąd zasądził od Aasa Polska S.A. na rzecz naszego Klienta ponad 1.700,00 zł zwrotu i obciążył pożyczkodawcę kosztami procesu!

Poniżej możecie zapoznać się z treścią wydanego wyroku.

Masz podobną sprawę?

Nie czekaj i skontaktuj się z nami!

Odzyskamy Twoje pieniądze!

Przeciwnik: Aasa Polska S.A.

Rodzaj sprawy: odzyskiwanie opłat, wcześniejsza spłata pożyczki, zwrot kosztów, ustawa o kredycie konsumenckim, nadpłata pożyczki

Rezultat: pełen sukces