Eques Creditum FIZNFS pozwał naszą klientkę

Spory z firmami skupującymi długi należą do stałego kanonu spraw, którymi zajmuje się nasza kancelaria oddłużeniowa. Tym razem nasza Klientka została pozwana przez przez Eques Creditum Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny z siedzibą w Gdańsku. Nazwa jest tak długa, że trudno ją nawet zapamiętać. Wiele spośród osób, które zgłaszają się po pomoc oddłużeniową do naszej kancelarii w ogóle nie kojarzy takiej firmy. I trudno się dziwić, skoro Eques Creditum FIZNFS nie udziela pożyczek gotówkowych a skupuje długi wynikające z tych pożyczek.

Tym razem Eques Creditum FIZNFS pozwał naszą Klientkę o zapłatę kwoty sięgającej blisko 10 000,00 zł. Sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym.

Po analizie dokumentów załączonych do pozwu uznaliśmy, że koniecznie trzeba wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Na wniesienie sprzeciwu jest tylko 14 dni od doręczenia nakazu. Byliśmy w terminie.

Po kilkukrotnej wymianie pism z powodem nastąpił efekt zadowalający nas, a przede wszystkim Klientkę – Sąd Rejonowy oddalił powództwo. Obowiązek zapłaty na rzecz Eques Creditum powyższej kwoty nie został wykazany przez sądem.

Czy chcesz, aby wyroki oddalające powództwo stały się również Twoim udziałem? Dostałeś nakaz zapłaty i nie wiesz, co dalej zrobić? Skontaktuj się z nami, zarekomendujemy Cię najlepsze rozwiązanie oddłużeniowe.