Mechanizm refinansowania

Mechanizm refinansowania zniszczył życie już niejednemu konsumentowi, który nie zdecydował się na zakwestionowanie przed sądem żądań pożyczkodawcy.

Wspomniany mechanizm refinansowania opracowany został i wdrożony przez liczne instytucje kredytowe. Podmioty takie za wszelką cenę dążą do zagwarantowania sobie nowych źródeł coraz większych dochodów, . Ostatecznie, dłużnik stawał się obowiązany do zapłaty wielokrotności kwoty, którą niegdyś pożyczył – wyłącznie z tego tytułu, że rodzina współpracujących spółek, działając w porozumieniu, spłacała jedno zobowiązanie, doliczając do każdej spłaty, obowiązek zapłaty prowizji, której koszt miał pokryć dłużnik.

Mroczne widmo podobnej historii stanęło przed panią Magdaleną.

Pomimo tego, że zaciągnęła pożyczkę w kwocie nieznacznie przekraczającej 1.000,00 zł, pewnego dnia, rzekomy wierzyciel zwrócił się do niej z żądaniem zapłaty 3.395,79 zł. Jako źródło swoich pretensji, wskazał właśnie umowę pożyczki refinansującej.

Pani Magdalena niezwłocznie poinformowała o sprawie specjalistów konsument-wygrywa.pl, dzięki czemu możliwe było sprawne wdrożenie obrony procesowej względem niej. Pełnomocnik pozwanej zwrócił uwagę Sądu Rejonowego w Wadowicach na jawnie oszukańczy i nieuczciwy charakter mechanizmu refinansowania. Sąd podzielił poglądy w zaprezentowanej argumentacji, co ostatecznie doprowadziło do oddalenia powództwa w całości.

Pozostań czujny. O ile do listów od windykatorów, możesz mieć bardziej swobodny stosunek, tak korespondencji sądowej bezwzględnie nie wolno Ci ignorować! Wkroczenie w spór z powodem jest możliwy tylko w określonym terminie. Brak zakwestionowania roszczenia w przewidzianej ustawą ramie czasowej, może całkowicie pozbawić Cię możliwości obrony, co ostatecznie doprowadzi do uprawomocnienia się wyroku bądź nakazu zapłaty, wszczęcia egzekucji i wizyty komornika. A wszystko przez brak reakcji w sprawie umowy, która była na tyle nieuczciwa, że można było ją obalić w całości!

Borykasz się z długami? Masz zaległości w terminowym spłacaniu pożyczek? Zwróć się do nas, i pozwól sobie udowodnić, że konsumentem dla którego wygrywamy, możesz być także Ty. Mechanizm refinansowania nie jest nam straszny. Znamy go i potrafimy wyciągnąć z tarapatów naszych Klientów. Jednak pierwszy ruch należy do Ciebie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym ostatnim wpisem https://konsument-wygrywa.pl/oddluzanie/wykreslenie-bylej-dluzniczki-z-rejestru-big/