Pętla kredytowa…zaciska się coraz bardziej???

Czy 20 000,00 zł to duża kwota? A może 6 000 zł ?

No właśnie. Jest to pojęcie bardzo względne, co dla kogo jest dużą sumą pieniędzy i jak do niej należy podejść. Wspólnym mianownikiem mogą stać się długi i problem, aby się od nich uwolnić.

Można próbować długo i cierpliwie działać na własną rękę, można zaciągać kolejne pożyczki na poczet poprzednich, ale wtedy sytuacja robi się trudniejsza z każdym dniem, zobowiązania rosną i robi się ich coraz więcej – tak oto w stosunkowo prosty sposób wpadamy w pętlę kredytową.

W pewnym momencie może się okazać, że Twoje długi zostały sprzedane do firmy zewnętrznej, która zajmuje się skupowaniem długów albo inaczej mówiąc cesjami wierzytelności.

Co wtedy?

Ponownie jesteś zasypywany wezwaniami do zapłaty, a w niedługim czasie zaczniesz dostawać z sądu nakazu zapłaty a jeśli nie podejmiesz obrony procesowej – również pisma od komorników.

Z pewnością brzmi znajomo.

No właśnie… chociaż to chyba nie jest ideał, do którego dążymy?!

Efekty?

Zrujnowany system nerwowy, Twój i w dodatku często całej Twojej rodziny – to całkiem spory skutek uboczy, wynikający z prób poprawienia sytuacji finansowej.

Dlatego w takich sytuacjach warto zwrócić się o radę do osób, które mają doświadczenie w zakresie metodycznego wychodzenia z długów. Jest to lepsza alternatywa niż spłacanie nowych chwilówek, ponieważ pomoc, o której mowa, może okazać się mniej kosztowna, a wręcz wynosić tyle co kolejna potencjalna rata Twojej chwilówki.

Jak wyjść z pętli kredytowej ?

Uświadomienie problemu, to najważniejszy krok. Ale co dalej?!

Przede wszystkim wykonaj kilka podstawowych kroków, które są bardzo pomocne, oto one:

  • zrób zestawienie wszystkich swoich długów,
  • postaraj się wypisać ile już zostało realnie spłacone,
  • a ile teoretycznie pozostało do oddania.

Wtedy będzie dużo prościej zacząć proces oddłużania. Ten proces nie jest błyskawiczny! Ale im szybciej zaczniesz tym szybciej wyjdziesz na prostą.

Reasumując, zamiast zaciągać kolejne zobowiązania i pogarszać swoją sytuację, postaw kolejny krok i poproś o pomoc!

Nadal zastanawiasz się co zrobić ?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami, wykonamy bezpłatną analizę Twojej sprawy.

Razem będzie łatwiej odzyskać życie bez długów!

735 119 530

kontakt@konsument-wygrywa.pl

ZAPRASZAMY!