Provident i Elastyczny Plan Spłat. Kolejna wygrana z Provident Polska S.A. Sąd Okręgowy uwzględnił naszą apelację!

Typowa historia jakich wiele. Pilna potrzeba finansowa. Zepsuł się samochód albo pralka. Nie możesz czekać. Sięgasz po dostępne i szybkie rozwiązanie – pożyczkę w Provident Polska S.A. Ale uwaga: pożyczka w tej firmie jest dostępna i szybka, ale niekoniecznie musi być tania.

Nasza Klientka nie poradziła sobie ze spłatą pożyczki zaciągniętej w Provident Polska S.A. Sprawa trafiła do Sądu. Niestety Sąd I instancji pozostał głuchy na nasze zastrzeżenia odnośnie Elastycznego Planu Spłaty i prowizji w umowie. W naszym przekonaniu dodatkowe koszty pożyczki były zdecydowanie zawyżone.

Po uzyskaniu uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego uznaliśmy, że należy wnieść od niego apelację. Wyrok Sądu Okręgowego w Przemyślu z listopada 2021r. jest doskonałym przykładem na to, że ta strategia była właściwa!

Sąd Okręgowy przyznał nam rację – koszty Elastycznego Planu Spłat i prowizji nie są należne Provident Polska S.A.! Z pierwotnie dochodzonej przez Provident Polska S.A. kwoty przeszło 12 000 zł Sąd obniżył należność do kwoty 6.800 zł ( wyłącznie do kapitału pożyczki). Nasza klientka nie musi dzięki temu płacić Provident Polska S.A. ponad 5 tysięcy złotych z tytułu prowizji i Elastycznego Planu Spłat.

Czasami zatem dopiero apelacja pozwala osiągnąć cel, którym jest zwalczenie rażąco zawyżonych kosztów pożyczki.
Jeżeli otrzymałeś nakaz zapłaty z Provident Polska S.A. pomożemy Ci przed Sądem, zgłoś się do Nas!