Kolejne wygrane sprawy z Prokurą NSFIZ!

W dzisiejszym wpisie przedstawimy dwa wyroki – kolejne wygrane sprawy z Prokurą NSFIZ w sprawach naszych klientów.

Na pewno czytelnicy bloga chcą wiedzieć co sprawiło, że nasza Kancelaria wśród swoich sukcesów ma kolejne wygrane sprawy z Prokurą NSFIZ.

W pierwszej ze spraw zgłosił się do nas przerażony klient – otrzymał z sądu nakaz zapłaty na kwotę ponad 20 tysięcy złotych.

Powodem był fundusz Prokura NSFIZ a wierzycielem pierwotnym była spółka Zaplo.pl sp. z o.o. Po analizie przesłanych dokumentów doszliśmy do przekonania, iż w niniejszej sprawie stanowczo należy wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Podnieśliśmy więc szereg zarzutów. Koncentrowaliśmy się na legitymacji procesowej czynnej powoda, istnieniu roszczenia, jego wysokości a także kompensacie wcześniejszego zobowiązania.

Nasza argumentacja okazała się słuszna!

Sąd Rejonowy w Rybniku oddalił powództwo w całości i zasądził od Prokura NSFIZ na rzecz naszego klienta zwrot kosztów zastępstwa procesowego w wysokości 3634zł.

Efekt: powództwo oddalone w całości (20.000,00 zł). Dodatkowo zasądzony na rzecz naszego klienta zwrot kosztów zastępstwa procesowego w wysokości aż 3634 zł.

Jak wyglądała druga sprawa, również z powództwa Prokura NSFIZ? Tutaj wierzycielem pierwotnym była spółka MDP Finance sp. z o.o.?

Sąd zobowiązał naszego klienta do złożenia odpowiedzi na pozew w terminie 14 dni. Tutaj również nie mieliśmy wątpliwości co do zasadności wdania się w spór z powodem. W imieniu klienta złożyliśmy odpowiedź na pozew. Podważyliśmy wykazanie roszczenia przez powoda zarówno co do jego istnienia jak i wysokości. Zwróciliśmy również sądowi uwagę na mechanizm refinansowania, na który powoływał się powód w pozwie. Naszym zdaniem był nieuczciwy względem klienta.

Również i w tej sprawie nasz klient odniósł sukces! Sąd oddalił powództwo w całości (6000 zł). Zasądził także od powoda na rzecz naszego klienta kwotę 1817 zł.

Efekt: powództwo oddalone w całości (6.000,00 zł), zasądzony na rzecz naszego klienta od Prokura NSFIZ zwrot kosztów zastępstwa procesowego w wysokości 1817 zł.

Jeśli i Ty odebrałeś pozew bądź nakaz zapłaty od Prokura NSFIZ z siedzibą w Wrocławiu skontaktuj się z nami. Ukrycie w szufladzie pozwu bądź nakazu zapłaty nie uchroni Cię komornikiem! Wyślij nam wszystkie dokumenty, które otrzymałeś z Sądu. Wówczas będziemy w stanie dokonać analizy Twojej sprawy i pomóc.