Proces o zwrot refinansowań od Creamfinance Poland sp. z o.o.- odzyskane 8000,00 zł!

Dziś w artykule opiszemy proces o zwrot refinansowań od Creamfinance Poland sp. z o.o. Pani Aleksandra potrzebowała pomocy — przez dwa lata nie była w stanie spłacić pożyczek zaciągniętych za pośrednictwem strony www.extraportfel.pl i www.lendon.pl.

Zanim Pani Aleksandra wygrała proces o zwrot refinansowań co miesiąc płaciła prowizję w wysokości nawet 1.500,00 zł. Tylko po to, by przedłużyć termin spłaty pożyczki i by pożyczkodawca nie skierował sprawy do sądu.  Łącznie z tytułu prowizji zapłaciła Creamfinance Poland sp. z o.o. ponad 8.000,00 zł.

Klientka zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w odzyskaniu opłat za refinansowanie pożyczki.

Sąd zasądził na rzecz Pani Aleksandry wszystkie nienależnie zapłacone prowizje! Uznał bowiem, że Creamfinance Poland sp. z o.o. „wspólnie” z pożyczkodawcami (MDP Finance sp. z o.o., KIM Finance sp. z o.o. i JJK Credit sp. z o.o.) podejmują niedozwolone zachowania wobec konsumentów. Sąd uznał też, że dopuszczają się nieuczciwej praktyki rynkowej. Creamfinance Poland sp. z o.o. wykreowała sieć sprzedaży umów kredytu konsumenckiego złożonej z kilku kredytodawców i pośrednika.

Jak wygląda nieuczciwa praktyka?

Konsument korzystający z usług pośrednika zawiera umowę kredytu z pierwotnym kredytodawcą, który oficjalnie nie oferuje możliwości odroczenia spłaty kredytu. W momencie problemów ze spłatą konsument, korzystając z usług tego samego pośrednika, zawiera umowę kredytu refinansującego z innym kredytodawcą. Ten zaś jest powiązany z poprzednim kredytodawcą, jak i pośrednikiem. W razie braku spłaty kredytu w terminie sytuacja się powtarza. Konstrukcja ta prowadzi do dodatkowego obciążenia konsumenta kosztami opłaty za udzielenie kolejnego kredytu.

Sąd stwierdził, że Creamfinance Poland sp. z o.o. miała świadomość, iż swoim zachowaniem narusza interesy konsumentów.

Co więcej, że miała świadomość, iż instrumentalnie wykorzystała istniejącą w prawie lukę prawną i uczyniła z niej źródło swojego dochodu.

Zdarzyło Ci się refinansować pożyczkę i zapłaciłeś prowizję za przedłużenie terminu spłaty pożyczki?

Proces o zwrot refinansowań i wyrok w sprawie Pani Aleksandry pokazują, że można odzyskać pieniądze! Zgłoś się do nas, a my dokonamy bezpłatnej analizy dokumentów. Zespół doświadczonych adwokatów i radców prawnych dołoży wszelkich starań, aby Tobie pomóc! Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do zapoznania się z naszym ostatnim wpisem dotyczącym refinansowań https://konsument-wygrywa.pl/oddluzanie/refinansowaniem-czy-mozna-z-nim-walczyc/